Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Експрес-консультації та практичні поради

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Оформлення Відомостей про стан матеріально-технічної бази (МТБ) для здійснення медичної практики

Оформлення Відомостей про стан матеріально-технічної бази (далі - Відомості про МТБ) суб'єкта господарювання є одним з основних етапів процедури оформлення ліцензії на медичну практику.

З 20 січня 2012 року, після набуття чинності положень наказу МОЗ України № 847 від 05.12.2011 р., порядок оформлення документа, в якому зазначаються відомості про стан матеріально-технічної бази, найнятих медичних спеціалістах, устаткування, нормативні акти, статистичну документацію змінився. Замість Довідки про МТБ, яку раніше отримували в обласних та міських управліннях охорони здоров'я або МОЗ АР Крим, самі заявники можуть декларативно (без попередньої перевірки) вказати такі дані в документі, який називається «Відомості про МТБ».

Форма Відомостей про МТБ наведена в Додатку 3 до Наказу МОЗ України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики» від 02.02.2011 р. № 49. Фактично зараз необхідно оформляти 3 частини Відомостей про МТБ (окремі документи), в яких відображаються відомості про організацію, структуру, забезпечення, відомості про медичний персонал та відомості про нормативні акти та форми статистичної документації.

 

ОСОБЛИВОСТІ ОФОРМЛЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО МТБ

Незважаючи на спрощення порядку подання даних, до оформлення цього документа необхідно поставитися з особливою уважністю та відповідальністю.

Пам'ятайте! Саме заявник (керівник юр. особи або ФОП) несе юридичну відповідальність за достовірність усіх поданих даних в Орган ліцензування.

Основною причиною відмови Ліцензійної комісії МОЗ України щодо видачі ліцензії на здійснення медичної практики є найчастіше виявлення помилок і недостовірних відомостей у поданих документах про стан матеріально-технічної бази. Фахівці Відділу ліцензування медичної практики та Юридичного управління МОЗ України досконально перевіряють всі подані Відомості про МТБ і не пропускають навіть найменші неточності.

У відповідності до ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виявлення контролюючими органами при перевірці недостовірності поданих заявником даних при отриманні ліцензії є підставою для її анулювання Органом ліцензування. Навіть «невеликі невідповідності» площ приміщень (пару метрів), реквізитів зазначених у Відомостях про МТБ дозвільних та інших документів (дозволу МНС, договору оренди, накази і т.д.) можуть призвести до серйозних юридичних наслідків.

Особливу увагу при оформленні Відомостей про МТБ необхідно звернути на правильність усіх реквізитів (назва, код, місцезнаходження підприємства і місця здійснення медпрактики, ПІБ керівника підприємства і медичного закладу). Дані вказуються в правому полі таблиці (п. 1).

Номенклатури спеціальностей лікарів вказуються у відповідності з наказом МОЗ України № 385 від 28.10.2002 р., а молодших спеціалістів з медичною освітою, згідно з наказом МОЗ України № 742 від 23.11.2007 р.

При оформленні п. 3 Відомостей про МТБ вказуються основні відомості про медичний заклад, зокрема, про його тип, структуру, систему організації медичної діяльності, забезпечення і управління тощо.

У п.п. 3.1 назву медичного закладу (прим. тільки для юридичних осіб) вказується відповідно до Переліку, затвердженого наказом МОЗ України № 385 від 28.10.2002 р.
 
!!! Найчастіше, для медичних закладів приватної форми власності вибирають такі типи як «медичний центр» або «амбулаторія» (для невеликих медичних закладів, в яких представлені 1-4 номенклатури лікарських спеціальностей і працює до 5 медичних фахівців).

Підпункт 3.2 передбачає вказівку на наявність вивіски на фасаді. Вона повинна бути обов'язково! Описуючи вивіску можна, наприклад, вказати: «Медичний центр ТОВ ...» або «Фізична особа-підприємець ....».

У п.п. 3.3.1 вказуються реквізити Положення про медичний заклад (прим. тільки для юр. осіб), тобто наказ про його затвердження. Положення про медичний заклад, а також Наказ про створення медичного закладу - обов'язкові документи, що регламентують його діяльність. Ці документи обов'язково перевіряються при перевірці Ліцензійних умов провадження медпрактики і при проведенні процедури Державної акредитації медичних закладів.

Структура медичного закладу вказується в п.п. 3.3.2. Структура повинна містити назви підрозділів, з яких складається медичний заклад (прим. графічно зображати схему, як це вимагалося раніше, тепер не потрібно). Тут зазвичай перераховують такі підрозділи як «адміністрація» (головний лікар), «лікувально-профілактічній підрозділ» (лікувально-профілактичні кабінети), «допоміжно-дагностічній підрозділ» тощо.

У п.п. 3.3.3 вказуються дані про найнятий медичний персонал (згідно з поданим штатним розписом юр. особи).

У п.п. 3.4 зазначаються реквізити документа про право власності або користування приміщенням для здійснення медичної практики. Рекомендується, щоб термін дії договору оренди був не менше 1 року.

Реквізити висновку СЕЕ (санітарно-епідемічної експертизи) та дозволу органу державного пожежного нагляду (МЧС) щодо обраного місця здійснення медичної практики вказуються в п.п. 3.5.

Перелік приміщень в наявності та їх оснащення вказується в таблиці (звернути увагу на призначення, кількість метрів і додатково загальну площу, п.п. 3.6).

Засоби вимірювальної техніки, які застосовуються в установі на момент подачі Відомостей, повинні бути метрологічно повірені (прим. за винятком нових і тих, які не потребують неї). Вказуються реквізити та назва документа про метрологічну повірку.

Відомості про відповідність кваліфікаційним вимогам медичних спеціалістів, які провадять медичну практику (у формі таблиці, в якій зазначається характер працевлаштування, п.п. 3.7).

УВАГА! Медичні заклади повинні наймати медичний персонал ще до отримання ліцензії. По кожній заявленій при отриманні ліцензії номенклатурі спеціальності МОЗ України вимагає наявності мінімум одного фахівця на основному місці роботи (постійній основі).

Відомості про стаж роботи за фахом, які зазначаються у відповідності із записами в трудовій книжці фахівців (у формі таблиці, п.п. 3.7).

Відомості про керівника медичної закладу. Вказується ПІБ, реквізити наказу про призначення на посаду, а також реквізити документів про спеціалізацію, підвищення кваліфікації та стаж роботи за спеціальністю «Організація і управління охороною здоров'я» (п. 3.8).

УВАГА! ФОП оформляє п. 3.4 - 3.6 Відомостей про МТБ, однак, якщо вона використовує працю найнятих медичних фахівців, то тоді теж заповнює п. 3.7. Про себе ФОП зазначає відомості щодо освіти (диплом про медичну освіту), спеціальності (сертифікат спеціаліста), стажу роботи за фахом (за 5 останніх років), кваліфікаційну категорію, із зазначенням реквізитів документів.

Відомості про забезпечення нормативно-правовими документами за заявленими спеціальностями (п. 4). Тут необхідно вказувати назви та реквізити нормативних актів, збірники нормативних актів, підписку на профільні друковані видання, інформаційні бази тощо.

Перелік обліково-звітних форм статистичної документації вказуються в п. 5. Тут звичайно вказуються всі визначені для обраних номенклатур спеціальностей статистичні облікові форми: наприклад, картки ф. № 025 / о або ф. № 043 / о (стоматологія), журнали та щоденники форм № 074 / о, 039 / о та ін, а також обов'язкові для всіх річні звітні форми № 20 (звіт про лікувально-профілактичної діяльності), № 17 (медичні кадри) тощо.

!!! Приклади оформлення Відомостей про МТБ для ФОП були представлені на офіційному сайті МОЗ України:

 

http://www.moz.gov.ua/docfiles/Struktura.pdf

http://www.moz.gov.ua/docfiles/Kval_f_kac_jn_.pdf

http://www.moz.gov.ua/docfiles/normatyvni.pdf

Після оформлення не забувайте документ підписати (на останній сторінці), завірити печаткою, і зшити. Це повинен зробити керівник Вашого медичного закладу або саме ФОП, яка оформляє ліцензію для себе.

 

 
Послуги з оформлення Відомостей про МТБ

Якщо зазначена процедура здалася Вам складною, Ви зможете звернутися до нас за консультацією. Крім того, фахівці нашої компанії зможуть допомогти Вам швидко та правильно оформити не тільки Відомості про МТБ, а й надати комплекс послуг з отримання ліцензії на медичну практику.

Задати питання та записатися на консультацію в м. Києві можна в робочі дні з Пн по Пт з 9:30 до 17:30


Тел.: +380 (44) 585 - 06 - 31
+380 (50) 691 - 85 - 76 (моб. МТС)

E-mail: info@medlawcenter.com.ua

В регіонах України:

Тел.: (050) 714-37-72
(096) 422-53-68
(061) 701-56-54
(066) 119-50-58

E-mail: g.kladko @ mail.ru

Читайте також
Отримання ліцензії на медичну практикуОскарження рішень державного органу, що надає адміністративні послуги у сфері ліцензування медичної практикиЗагальні рекомендації з підготовки до перевірки Ліцензійних умов щодо провадження медичної практикиКлінічні протоколиАкредитація медичних закладів: особливості проведення та підготовкиОбробка персональних даних фізичних осібПлата (держмито) за отримання ліцензії та інші ліцензійні процедуриЛіцензування діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорівРозв'язання конфліктів і суперечок. МедіаціяКУТОЧОК (ПАПКА) СПОЖИВАЧА В МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ: рекомендації з оформлення (оновлено, станом на 25 січня 2013 року)

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта