Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Експрес-консультації та практичні поради

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Розв'язання конфліктів і суперечок. Медіація

У сфері медичного та інших видів обслуговування конфлікти з клієнтами (пацієнтами) зустрічаються досить часто. Розв'язання подібних конфліктів має певну специфіку, враховуючи відносно нерівний статус їх учасників. На боці споживача не тільки норми чинного законодавства, але й усталена в нашому суспільстві презумпція його правоти на основі лозунгу «споживач завжди правий».
 
Врегулювання конфліктних і спірних ситуацій у цій сфері правовідносин можливо як юридичними, так і не юридичними способами. Причому, в більшості випадків, все залежить від волевиявлення сторін конфлікту, їх готовності шукати компроміс.
 
Медіація є сьогодні одним з найбільш популярних способів врегулювання спорів і конфліктів, який передбачає залучення третьої нейтральної та незалежної сторони - медіатора. Такий фахівець володіє спеціальними навичками спілкування з конфліктуючими сторонами, які дозволяють значно знизити емоційне напруження і визначити істинні інтереси кожної з них.
 
Медіатор фактично допомагає сторонам самим знайти способи врегулювання конфліктної (спірної) ситуації. Він прагне допомогти їм виробити спільне розуміння причин конфлікту, поважати інтересів один одного. При цьому сторони повністю контролюють процес прийняття рішення щодо врегулювання конфлікту (спору) та умови його вирішення.
 
При проведенні процедури медіації медіатор не має права пропонувати сторонам свої власні варіанти компромісного рішення та вказувати на правові аспекти ситуації.
Медіація повинна здійснюватися за певних умов і правил, включати певну послідовність дій (фаз), а також ґрунтуватися на наступних принципах:
 
добровільність;
конфіденційність;
взаємоповага;
рівноправність сторін; 
нейтральність і неупередженість медіатора;
прозорість і зрозумілість процедури.
 
Зазвичай рекомендується проводити медиативне врегулювання при наявності можливості мирного вирішення (конфлікту) спору в позасудовому порядку, в тих випадках, коли обидві сторони готові вирішити конфліктну (спірну) ситуацію мирно та добровільно погоджуються на процедуру медіації.
 
Саме медіація дозволяє зберегти особливу конфіденційність, так як при спілкуванні сторін максимально обмежена участь третіх осіб. Після закінчення медіації знищуються всі матеріали та інформація, які передавалися медіатору для ознайомлення.
 
Про те, як проводиться процедура медіації при конфліктах у сфері медичного обслуговування та інших читайте у відповідному підрозділі "Послуги", зокрема для медичних закладів.
 
Читайте також
Отримання ліцензії на медичну практикуОскарження рішень державного органу, що надає адміністративні послуги у сфері ліцензування медичної практикиЗагальні рекомендації з підготовки до перевірки Ліцензійних умов щодо провадження медичної практикиКлінічні протоколиАкредитація медичних закладів: особливості проведення та підготовкиОбробка персональних даних фізичних осібОформлення Відомостей про стан матеріально-технічної бази (МТБ) для здійснення медичної практикиПлата (держмито) за отримання ліцензії та інші ліцензійні процедуриЛіцензування діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорівКУТОЧОК (ПАПКА) СПОЖИВАЧА В МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ: рекомендації з оформлення (оновлено, станом на 25 січня 2013 року)

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта