Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Експрес-консультації та практичні поради

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Ліцензування діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів

Враховуючи особливу небезпеку для суспільства, обіг наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в Україні обмежується державою. Таке обмеження здійснюється шляхом ліцензування, тобто видачі ліцензій та додержання ліцензіатами Ліцензійних умов, яке контролюється уповноваженим державним органом.
 
Незважаючи на велику кількість нормативних актів (більше 70), які тим чи іншим чином регламентують в Україні цей вид діяльності та порядок її ліцензування, основними є:
 
Закон України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15.02.1995 № 60/95-ВР (зі змінами та доповненнями);
 
Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 1 червня 2000 № 1775-III (зі змінами та доповненнями);
 
Постанова КМУ «Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом» від 3 червня 2009 року № 589 (із змінами і доповненнями);
 
Наказ Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з культивування рослин, включених до таблиці I Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Кабінетом Міністрів України, розроблення, виробництва, виготовлення, зберігання, перевезення, придбання, реалізації (відпуску), ввезення на територію України, вивезення з території України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, включених до зазначеного Переліку» від 2 лютого 2010 № 66 (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12.03.2010 р. за № 213/17508). 

  

Визначення та ознаки наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів викладені у Законі України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів». Зокрема:
 
Наркотичні засоби - речовини природні чи синтетичні, препарати, рослини, включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
 
Прекурсори наркотичних засобів і психотропних речовин (далі - прекурсори) - речовини, які використовуються для виробництва, виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин, включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

 

Психотропні речовини - речовини природні чи синтетичні, препарати, природні матеріали, включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Під обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів відповідно до Закону розуміються види діяльності з: культивування рослин, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, розроблення, виробництво, виготовлення, зберігання, перевезення, пересилання, придбання, реалізація (відпуск), ввезення на територію України, вивезення з території України, транзит через територію України, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що дозволяються і контролюються згідно з цим Законом.

Законом України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» від 15 лютого 1995 року № 60/95-ВР визначено, що діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, включених до таблиць II і III Переліку, та прекурсорів, включених до таблиці IV Переліку, здійснюється юридичними особами всіх форм власності за наявності у них ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Органом ліцензування, який наділений правом видачі (переоформлення) ліцензій є Державна служба України з контролю за наркотиками (ДСКН). Її функції і повноваження визначені окремим Положенням, затвердженим Указом Президента України «Питання Державної служби з контролю за наркотиками» № 457/2011 від 13 квітня 2011 року.

Ліцензія є спеціальним дозвільним документом, який видається Органом ліцензування для здійснення певного виду господарської діяльності, в даному випадку здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Термін дії такої ліцензії складає 5 років. Далі, при необхідності її необхідно отримувати знову. Також ДСКН видаються копії та дублікати ліцензій.

Процедура отримання такої ліцензії дещо відрізняється від порядку отримання ліцензії на медичну практику та вимагає значно більшої кількості документів, погоджень і часу. Особливі вимоги до приміщення, де зберігатимуться такі речовини та засоби. Воно має бути обладнане відповідним чином (двері, сигналізація тощо) Керівник та працівники медичного закладу, в якому планується така діяльність, повинні пройти перевірку не тільки стану здоров'я, але й не мати проблем із законом, зокрема непогашених судимостей.

Виконання Ліцензійних умов є обов'язковим для суб'єктів господарювання, яким видано ліцензії на провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Дія Ліцензійних умов поширюється на всіх суб'єктів господарювання, зареєстрованих в установленому законодавством порядку як юридичні особи, незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності.

Крім видачі (переоформлення) ліцензій ДСКН також здійснює контроль над дотриманням суб'єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, шляхом проведення перевірок.

Прийнявши рішення про провадження діяльності пов'язаної з обігом таких речовин, керівникам медичних закладів і власникам медичного бізнесу необхідно відразу налаштуватися на складну та постійну роботу щодо забезпечення Ліцензійних умов, які досить часто перевіряються.

Якщо Ви все ж прийняли рішення використовувати та зберігати у себе в медичному закладі наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори, для отримання ліцензії необхідно буде підготувати для подачі разом із заявою на видачу ліцензії такі документи:

1. Дозвіл МВС на використання об'єктів і приміщень - оригінал.

2. Довідка МВС про відсутність у працівників (прим. у т.ч. керівника), допущених до обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, не знятої або непогашеної судимості - оригінал.

3. Висновок СЕС про відповідність наявних приміщень вимогам санітарних норм і правил щодо провадження господарської діяльності із зберігання таких речовин - оригінал або нотаріально завірена копія.

4. Довідка відповідного державного чи комунального закладу охорони здоров'я (наркологічний диспансер) про відсутність психічних розладів, пов'язаних зі зловживаннями алкогольними напоями, наркотичними засобами чи психотропними речовинами у працівників, а також відсутність серед зазначених працівників осіб, визнаних непридатними для здійснення діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (прим. у т.ч. керівника) - оригінал.

5. Відомості за підписом заявника про відповідність його матеріально-технічної бази ліцензійним умовам провадження зазначеного виду господарської діяльності, наявність нормативно-правових документів, у тому числі з питань стандартизації, необхідних для провадження відповідного виду господарської діяльності, відомості про кваліфікацію працівників, які мають або, які будуть мати доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів - документ оформляється заявником відповідно до встановленої форми, прошивається, скріплюється підписом керівника та печаткою підприємства.

6. Свідоцтво (диплом, посвідчення, сертифікат спеціаліста), що підтверджує професійну придатність керівника суб'єкта господарювання або керівника відповідного підрозділу підприємства для провадження окремого виду діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів - нотаріально завірені копії.

7. Довіреність, якщо заяву та документи подає представник підприємства - оригінал, оформлений на бланку підприємства, завірений підписом керівника та печаткою підприємства.

УВАГА! Крім вищевказаних документів при оформленні заяви та Відомостей про матеріально-технічній базі знадобляться й інші документи та інформація (УБНОН, МНС тощо)

За отримання ліцензії передбачена оплата держмита в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

 

Послуги з отримання ліцезії 

Якщо Вам необхідна консультація або допомога з отримання такої ліцензії, Ви можете звернутися до нашої компанії. Ми допоможе Вам успішно пройти цей вид ліцензування у відносно короткі терміни і без зайвих складнощів.

Про те, як працює в цьому напрямку наша компанія, Ви можете дізнатися у підрозділі сайту Послуги з отримання ліцензій на діяльність, пов'язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів  або зателефонувавши нам за тел. +380 44 585 31, +380 50 691 85 76.

Читайте також
Отримання ліцензії на медичну практикуОскарження рішень державного органу, що надає адміністративні послуги у сфері ліцензування медичної практикиЗагальні рекомендації з підготовки до перевірки Ліцензійних умов щодо провадження медичної практикиКлінічні протоколиАкредитація медичних закладів: особливості проведення та підготовкиОбробка персональних даних фізичних осібОформлення Відомостей про стан матеріально-технічної бази (МТБ) для здійснення медичної практикиПлата (держмито) за отримання ліцензії та інші ліцензійні процедуриРозв'язання конфліктів і суперечок. МедіаціяКУТОЧОК (ПАПКА) СПОЖИВАЧА В МЕДИЧНОМУ ЗАКЛАДІ: рекомендації з оформлення (оновлено, станом на 25 січня 2013 року)

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта