Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Новини медицини та репродукції

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Оприлюднено нові Ліцензійні умови з медичної практики

14 квітня 2016 року на Урядовому порталі було розміщено текст постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики" від 02 березня 2016 року № 285 (далі - Ліцензійні умови). Розробка, узгодження та затвердження цього нормативного акта зайняли досить багато часу (близько року), незважаючи на задекларовану колишнім урядом першочерговість реформ у системі охорони здоров'я.
 
Слід зазначити, що на офіційному сайті МОЗ за цей час було представлено декілька проектів постанови КМУ про затвердження Ліцензійних умов і до дня її офіційного опублікування ніхто не був упевнений, яким буде остаточний варіант. В цей раз МОЗ України не був остаточною інстанцією, яка стверджувала Ліцензійні умови, так як документ затверджувався постановою КМУ.
 
Що можна сказати про нові Ліцензійні умови? Загалом, нормативний акт значно спростив цей вид господарської діяльності. З Ліцензійних умов виключено більшість суперечливих положень, які були у попередній редакції документа і створювали масу проблем для ліцензіатів та заявників на всіх етапах ліцензування. Багато формулювань стали більш компромісними, з'явилися альтернативи. Особливо спрощені Відомості про стан матеріально-технічній базі та наявності персоналу (Додаток 2). Канули в Лету списки нормативних актів і статистичних форм, які раніше подавалися відповідно до вимог попередній редакції Ліцензійних умов.
 
Багато спрощень щодо кадрових питань та вимог до персоналу. Тепер трудові відносини (шляхом укладення трудового договору) з медичним персоналом при первинному отриманні ліцензії можна оформляти протягом місяця (п. п. 33).
 
Деякі експерти відзначили, що окремі "покращені" положення нових Ліцензійних умов носять явно сумнівний характер. Тепер в Україні, напевно, одній з перших держав Європи, медична практика, яка належить до видів діяльності з високим ступенем ризику, може здійснюватися фізичним особам-підприємцям, які навіть не мають медичної освіти. Причому розробники документи ставлять таке сумнівне "покращення" собі в заслугу, вказуючи, що це дозволить залучити додаткові інвестиції в непрестижні регіони. Однак яким чином буде здійснюватися контроль таких підприємців і де ці "непрестижні регіони" не зрозуміло.
 
Здивувало, що в остаточну версію Ліцензійних умов потрапила вимога про обов'язкове зберіганні протягом терміну дії ліцензії (прим. безстроково) платіжного документа, що підтверджує внесення оплати за видачу ліцензії. В чому важливість зберігання такого документа не зрозуміло.
 
В остаточному тексті Ліцензійних умов ми знайшли і кілька пропозицій юристів Центру медичного та репродуктивного права, які на першому етапі активно працювали в Робочій групі МОЗ України з розробки цього нормативного акту. Однією з таких пропозицій є можливість розміщення інформації про ліцензіата не тільки на вивісці (прим. яку необхідно реєструвати), але й на інформаційній табличці.
 
Більш докладний коментар до нових Ліцензійних умов, підготовлений експертами нашого Центру, з'явиться найближчим часом на нашому сайті.
 
З текстом Постанови КМУ № 285 від 02.03.2016 року можна ознайомитись на нашому сайті на цій сторінці.
Читайте також
МОЗ України опрілюднено новий проект Ліцензійних умов провадження медичної практикиБізнес-омбудсмен і Мін'юст домовилися про тісну співпрацюМОЗ ініціювало розширення переліку товарів, які можуть продаватися в аптекахМіністр охорони здоров'я звинуватив комітет Ради у блокуванні реформиФінансування реабілітаційних держзакладів для інвалідів планується поліпшитиВерховна Рада затвердила зміни до процедури держзакупівельОновлено Порядок підтвердження відповідності умов виробництва ліків вимогам GMPУ МОЗі заявили про створення Центру громадського здоров'яРозроблено нову редакцію Національного переліку лікарських засобівУ Мін'юсті розповіли про збір відомостей про кінцевих бенефіціарів

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (59) 441 86 15

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта