Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Відповіді на питання

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Відповіді на питання

Поставити запитання:
Ім'я*:
E-mail*:
Питання*:
Відповіді на деякі Ваші запитання:

Чи можна укласти приватній медичній установі для надання медичних послуг з іншою організацією договір про співпрацю, а не договір оренди нежитлового приміщення?

Здравствуйте, Андрей! Спасибо за вопрос. Согласно изменениям в лицензионные условия, утвержденным приказом Минздрава Украины №981 от 30.11.2012 г., которые вступают в силу 19.01.2013 г., частное медицинское учреждение не имеет право заключать договор о совместной деятельности. Этот вопрос регулируется наличием договора найма или аренды, а также обязательным наличием акта приема-передачи помещения, заключенными в соответствии с нормами Гражданского кодекса Украины.

Які штрафні санкції може накласти СЕС у випадку відсутності паспортів вентиляції у приміщеннях медичного і не медичного призначення?

Стаття 46 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" передбачає адміністративну (штраф у розмірі до 25 нмдг, що накладається на посадових осіб) і фінансову відповідальність (штраф у розмірі до 100 % реалізованої продукції, що накладається на суб'єктів підприємництва);

Також можуть бути застосовані адміністративно-запобіжні заходи:

обмеження, тимчасова заборона або припинення ...

В яких кабінетах стоматологічних закладів має бути а) припливна вентиляція; б) припливно-витяжна вентиляція; і яка вентиляція повинна бути у приміщеннях не медичного призначення і чи має бути взагалі?

Відповідно до ДБН припливно-витяжна вентиляція обов'язкова  в таких приміщеннях:

Процедурні для рентгенівських знімків зубів, кімнати керування рентгенівських кабінетів та радіологічних відділень, фотолабораторія;Стерилізаційні при операційних септичних та асептичних відділень;Приміщення стерилізаційних автоклавних центральних стерилізаційнихМалі операційніМаніпуляційні

Реєстратури, довідкові, вестибюлі, гардеробні,  ...

В яких випадках СЕС чи інші установи мають право відсторонити від роботи працівників без щеплення АДС-М та проти вірусного гепатиту В?

Відповідно до ст. 46КЗпП  допускається  можливість відсторонення працівників  від роботи у випадках,  передбачених законодавством. Слід зауважити, що сааме власник або уповноважений орган видають наказ про відсторонення від роботи. В п. 2.1 Інструкції про порядок внесення подання про відсторонення осіб від роботи або іншої діяльності що затверджена Наказом МОЗ від 14 квітня 1995 р. N 66 (далі - Інструкція) зазначається, що відсторонення (у ...

Чи має право директор прийняти на роботу медичного чи не медичного працівника без наявного щеплення АДС-М та вірусного гепатиту В?

Відповідно статті 25. КЗПП у працівника, що приймається на роботу забороняється вимагати документи, подання яких не передбачено законодавством, а отже підстав вимагати документи, що посвідчують проведення щеплення, немає. Однак саме керівник закладу охорони здоров’я є відповідальним за забезпечення проведення щеплень медичним працівникам.

Чи є обов’язковим щеплення проти вірусного гепатиту В для медичних працівників?

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 3 лютого 2006 року N 48 ,  розділ 3. «Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показами» , примітка 12, щеплення від гепатиту В проводиться медичним працівникам, студентам  середніх та вищих навчальних учбових закладів, які ...

Чи є обов’язковим щеплення АДС-М для всіх працівників медичного закладу?

Перелік інфекційних хвороб, щеплення проти яких є обов'язковими, встановлено ст. 12 Закону "Про захист населення від інфекційних хвороб". Подібний перелік приводиться й в ст. 27 Закону "Про санітарне та епідемічне благополуччя населення".  У тій частині, в якій між цими переліками існують суперечності, переважному застосуванню підлягає той з названих законів, який встановлює інфекційні хвороби, проти яких проводяться щеплення, не передбачені іншим законом. ...

Каковы особенности ведения трудовых книжек наемных работников, которые работают у физических лиц — предпринимателей, занимающихся медицинской практикой?

Порядок ведения трудовых книжек работников, которые работают у физических лиц — предпринимателей, определен пунктом 2.20-1 Инструкции о порядке ведения трудовых книжек работников, утвержденной совместным приказом Министерства труда Украины, Министерства юстиции Украины и Министерства социальной защиты населения Украины от 29 июля 1993 г. № 58. В соответствии с указанным приказом трудовые книжки работников, которые работают на условиях трудового договора у физических лиц — ...

Чи повинні проходити державну акредитацію фізичні особи — підприємці, які провадять індивідуальну медичну практику на підставі ліцензії МОЗ України?

Ні, приватно-практикуючі лікарі (особи, зареєстровані як фізичні особи — підприємці), які мають ліцензію МОЗ України та провадять індивідуальну медичну практику, не повинні проходити державну акредитацію. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я» від 15 липня 1997 р. № 765, таку акредитацію проходять медичні заклади, а не фізичні особи — підприємці.

Я главный врач небольшого частного медицинского центра. Бывают случаи, когда наши пациенты не хотят выполнять указания лечащего врача, постоянно опаздывают на прием к врачу, ведут себя грубо с администраторами. Как можно отказаться от таких пациентов и не иметь при этом юридических проблем?

Вступая в правоотношения с пациентами при оказании платных медицинских услуг необходимо помнить, что пациент имеет много прав и мало обязанностей. Большинство таких прав установлено действующим законодательством, а некоторые можно дополнительно закрепить с помощью гражданско-правового договора в письменной форме.  В соответствии со статьей 34 Закона Украины «Основы законодательства Украины о здравоохранении» врач имеет право отказаться от дальнейшего ведения пациента, если ...
1  2  3  

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта