Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Новини медицини та репродукції

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Реформа територіального устрою повинна забезпечити більш якісніший рівень медичної допомоги на регіональному рівні

Як зазначається, провідні фахівці МОЗ України, Мінрегіонбуду, Світового банку та представники громадських організацій на зустрічі обговорили питання адаптації нової системи охорони здоров’я та територіальних адміністративних систем. Зокрема, йшлося про питання створення госпітальних округів, методики їх розташування та кількості, в залежності від густоти населення та території областей, фінансування закладів охорони здоров’я первинної та вторинної ланки, служби екстреної медичної допомоги, збору статистичних даних, створення госпітальних інспекцій. Жваву дискусію викликало питання визначення центрів прийняття рішень в бюджетуванні регіональної медицини та видатків на неї, перепрофілювання закладів охорони здоров’я.

Міністр охорони здоров’я України вважає, що всі ці питання детально прописані в Концепції нової національної системи охорони здоров’я, під час підготовки якої фахівці МОЗ керувалися директивами та рекомендаціями ВООЗ, світовою практикою управління та фінансування медичних систем. Саме така система передбачає перехід до державно-громадської моделі управління, зокрема, створення, наглядових рад при закладах охорони здоров’я, запровадження лікарського самоврядування, уведення загальнодержавного обов’язкового медичного страхування тощо.

«Що важливо в умовах децентралізації влади, цим документом передбачено запровадження дворівневої системи фінансування охорони здоров’я. Зокрема, на загальнодержавному рівні фінансуватиметься третинна високоспеціалізована медична допомога, а на регіональному – оплачуватиметься первинна та вторинна ланки, екстрена медична допомога. Саме така система дозволить вирівняти фінансові ризики та забезпечить надання якісної медичної допомоги на регіональному рівні. Але при такій системі фінансування потрібно чітко розрізняти поняття покупців медичних послуг та їх надавачів – для цього ідеально підходить саме дворівнева система фінансування охорони здоров’я», - відзначив Олег Мусій.

У свою чергу, представник Світового банку Паоло Беллі погодився з українським міністром та зазначив, що позиція міжнародної фінустанови та МОЗ України в цьому аспекті цілком збігаються і будуть реалізовуватися у спільному проекті «Реформування обласних систем охорони здоров’я». Як погодилися учасники зустрічі, нині постає непросте та відповідальне завдання спільними зусиллями створити дієву модель надання медичної допомоги всіх рівнів в областях з врахуванням державної концепції реформування місцевого самоврядування та забезпечити її повноцінне фінансування та ефективне управління.

За матеріалами: Прес-служба МОЗ України

Читайте також
Оприлюднено нові Ліцензійні умови з медичної практикиМОЗ України опрілюднено новий проект Ліцензійних умов провадження медичної практикиБізнес-омбудсмен і Мін'юст домовилися про тісну співпрацюМОЗ ініціювало розширення переліку товарів, які можуть продаватися в аптекахМіністр охорони здоров'я звинуватив комітет Ради у блокуванні реформиФінансування реабілітаційних держзакладів для інвалідів планується поліпшитиВерховна Рада затвердила зміни до процедури держзакупівельОновлено Порядок підтвердження відповідності умов виробництва ліків вимогам GMPУ МОЗі заявили про створення Центру громадського здоров'яРозроблено нову редакцію Національного переліку лікарських засобів

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (59) 441 86 15

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта