Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
учасників репродуктивних програм (ЕКЗ, донорство гамет, сурогатне материнство)

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Праве забезпечення репродуктивної медицини. Сурогатне материнство

Вважається, що потреба в юридичній допомозі при застосуванні допоміжних репродуктивних технологій вперше знадобилася в 1980 році. Саме тоді, після народження в Луїсвіллі (США) сурогатною матір’ю хлопчика, їй необхідно було зафіксувати факт відмови від дитини в місцевому суді. З тих пір застосування репродуктивних технологій тісно пов'язане з юриспруденцією. Причому в практиці останніх років  трапляється все більше випадків, коли юридичного захисту більше потребують саме біологічні батьки дитини, що зачата за допомогою репродуктологів.

Україна – одна з небагатьох країн світу, де використання більшості репродуктивних технологій, зокрема сурогатного материнства, повністю законне. У цьому плані українські законодавці виявилися більш прогресивними  ніж їх європейські колеги.

У Сімейному кодексі України (ст. 123, п. 2) закріплено положення про те, що у разі перенесення іншій жінці ембріона, зачатого подружжям, саме подружжя є батьками дитини, що народиться, у тому числі і в програмах сурогатного материнства. Пункт 3 цієї ж статті закріплює можливість використання подружжям донорських ооцитів, при цьому ембріон і в такому випадку вважатиметься таким, що походить від подружжя. Таким чином, подружжя, яке дало згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій, володіє в повному обсязі батьківськими правами та обов'язками по відношенню до дітей, які народилися в результаті застосування цих методик. Детальніше про регламентацію застосування репродуктивних методик зазначено у Наказі МОЗ України від 09.09.2013 № 787.

Правове забезпечення діяльності у сфері репродуктивної медицини в Україні та інших країнах світу вимагає не тільки досконалого знання загального та спеціального законодавства, але й нових тенденцій у розвитку правової науки. Тому юристи нашого Центру активно беруть участь в розробці проекту Закону України «Про допоміжної репродукції людини», який найближчим часом має надійти до ВР України.

Спеціалісти ЦЕНТРУ МЕДИЧНОГО ТА РЕПРОДУКТИВНОГО ПРАВА та VERDYS Law Ukraine можуть запропонувати найширший спектр послуг з юридичного супроводу програм сурогатного материнства і донорства: від консультацій і укладення договорів до  представлення інтересів у суді. Наш Центр здійснює юридичний супровід різних репродуктивних програм, у т.ч. сурогатного материнства та донорства гамет: від консультацій і укладення договорів - до представлення інтересів у суді. Такі послуги надаються для всіх учасників репродуктивних програм (потенційних батьків, сурогатних матерів, клінік репродуктивної медицини тощо).

Ми також здійснюємо комплексне юридичне обслуговування провідних клінік репродуктивної медицини України. Більш докладно про юридичних послугах, які надає наша компанія, читайте в цьому підрозділі сайту.

Наш юристи мають значний досвід у сфері юридичної підтримки застосування допоміжних репродуктивних технологій, як на національному, так і міжнародному рівні. Ми допоможемо здійснити всі необхідні юридичні процедури не тільки в Україні, але й за кордоном – для батьків, які є іноземними громадянами.  Завдяки співпраці з нашими юридичними партнерами із США, Великобританії, Данії, Іспанії, Ізраїлю, Швеції і Швейцарії ми зможемо надати громадянам цих країн допомогу в легалізації дитини в країні їх мешкання (судові та  інші процедури).     

Ми довгий час підтримуємо співпрацю з відомою міжнародною агенцією із забезпечення допоміжних репродуктивних технологій IRTSA Ukraine  .

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта