Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
провізорів і фармацевтів

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Легалізація документів про фармацевтичну освіту, здобуту за кордоном

Для того, щоб працювати за фармацевтичною спеціальністю в Україні, провізор або фахівець-фармацевт (бакалавр або молодший спеціаліст з фармацевтичною освітою), які пройшли навчання та спеціалізацію за кордоном, повинні пройти процедуру легалізації. Ця досить тривала та непроста процедура, яку пройти самостійно досить важко.

Перш за все, необхідно підтвердити рівень освіти, тобто диплом іноземного вузу про освіту. Ця процедура називається «нострифікацією» та здійснюється відповідним підрозділом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (див. Наказ Міністерства «Деякі питання нострифікації та апостолювання» від 26.10.2010 № 1012.

Після подачі заяви, до якої додається передбачений законодавством пакет документів (нотаріальні копії бланка, вкладиша, з легалізованими перекладами, довідки і т.д.), термін розгляду та отримання підтвердження може зайняти від 1 місяця до півроку (іноді навіть більше) з моменту одержання фахівцями підрозділу Міністерства всіх необхідних, на їхню думку, документів та відомостей. На практиці від заявника часто вимагають додаткові документи, не передбачені в переліку.

Далі йде етап підтвердження спеціальності та кваліфікації для одержання безпосередньо допуску до професійної фармацевтичної діяльності в Україні.

Порядок такого допуску регламентований спеціальним наказом МОЗ України «Про затвердження Порядку допуску до медичної і фармацевтичної діяльності в Україні громадян, які пройшли медичну або фармацевтичну підготовку в навчальних закладах іноземних держав" від 19 серпня 1994 року № 118-З (зареєстровано в Мін'юсті України 12.09.94 під № 218/428).

Для провізорів, які пройшли спеціалізацію за кордоном, необхідно отримати дозвіл у Департаменті кадрової політики освіти і науки Міністерства охорони здоров'я України. Для фахівців-фармацевтів таке підтвердження отримують в Обласних (міських) виробничих об'єднаннях (підприємствах) «Фармація».

На підставі поданих документів, в залежності від рівня кваліфікації, визначаються додаткові умови, які дають можливість встановити відповідність рівня кваліфікації заявника кваліфікаційним вимогам. Додатковими умовами можуть бути:

для провізорів - підготовка в інтернатурі, на курсах спеціалізації, стажування, з присвоєнням (підтвердженням) звання провізора, легалізація кваліфікаційної категорії;
для фахівців-фармацевтів (бакалаври або молодші спеціалісти з фармацевтичною освітою) - курси спеціалізації чи вдосконалення.

Слідують пам'ятати, що іноземні громадяни можуть бути оформлені на роботу в Україні при отриманні їх роботодавцем дозволу на його працевлаштування у Центрі зайнятості.

Юристи нашої компанії нададуть Вам детальну консультацію з питань легалізації документів про фармацевтичну освіту та спеціальність, а також допоможуть пройти всі необхідні процедури.

 

Задати питання та записатися на консультацію в м. Києві можна в робочі дні з пн по Пт з 9:30 до 17:30.

Тел. +380 (44) 585-06-31 і +380 (50) 691-85-76 (моб. МТС).

 

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (59) 441 86 15

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта