Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Проекти

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Програма підтримки страхування професійної відповідальності у сфері медичної діяльності

Центр медичного та репродуктивного права активно підтримує ініціативи провідних вітчизняних страхових компаній щодо запровадження в Україні страхування медичної діяльності медичних працівників і закладів. 

У цьому проекті ми надаємо різні юридичні послуги. у т.ч. представництво інтересів у суді, а також допомогаємо врегулювати конфлікти із пацієнтами із застосуванням медіації.  

Відповідно до чинного в Україні законодавства, цивільно-правову відповідальність у разі спричинення шкоди життю та здоров'ю пацієнтів, в результаті неправильних дій (бездіяльності), або помилок медичного персоналу несе медична організація (роботодавець).

Судова практика останніх років свідчить про те, що медична організація, яка програла справу, компенсує позивачеві не тільки шкоду, заподіяну здоров'ю (витрати на лікування, протезування, реабілітацію та інше), а також моральну шкоду і судові витрати. На жаль, суми, що підлягають відшкодуванню, з кожним роком збільшуються і можуть досягати сотень тисяч гривень.

Тільки після повної виплати компенсації медична організація може спробувати стягнути збиток зі свого працівника, висунувши в суді регресний позов. На практиці стягнути великі суми з фізичної особи, дуже складно, а іноді навіть неможливо. Страхування професійної відповідальності медичних працівників дозволяє перекласти всі витрати по відшкодуванню збитків, а також деякі інші витрати на ведення справи в суді, на страхову компанію.

Через складность українського законодавства та підводні камені вітчизняної системи страхування, більшість медичних організацій укладати такі страхові договори поки що не поспішають. Наша компанія допоможе Вам правильно зорієнтуватися на ринку страхування професійної відповідальності, вибрати оптимальний варіант такого страхування для здійснення медичної практики.

У разі звернення до Центру медичного та репродуктивного права з приводу страхування професійної відповідальності у сфері медичної діяльності, Ви зможете:

  • проконсультуватися щодо особливостей страхування професійної відповідальності у сфері медичної дільності в Україні та за кордоном;
  • дізнатися як та у кого краще застрахувати таку відповідальність в Україні;
  • отримати допомогу щодо розробки та укладання договору такого виду страхування тощо.

 

Питання, що найбільш часто виникають при страхуванні професійної відповідальності:

Навіщо страхувати професійну відповідальність?

Медична діяльність практично завжди пов'язана з ризиком спричинення шкоди здоров'ю пацієнта. В основі дефектів надання медичної допомоги (послуг), частіше лежать ненавмисні помилки медичного персоналу, від яких не застраховані навіть «світила медицини». Щоб врегулювати питання компенсації заподіяного збитку, медична організація або приватнопрактикуючий лікар можуть бути вимушені витратити не одну тисячу гривень.

Тривале з'ясування відносин з постраждалими завжди негативно впливає на господарську діяльність, а також на психологічну обстановку в колективі. Страхування професійної відповідальності прийшло до нас із законодавства США та країн ЄС, де воно є надійним і ефективним інструментом, що дозволяє швидко вирішити конфліктну ситуацію навіть в досудовому порядку, не торкнувшись професійної репутації лікаря та медичної установи.

Що можна застрахувати?

Страхування включає відшкодування заподіяної шкоди життю і здоров'ю пацієнтів, при неналежному (неякісному) наданні лікарем медичних послуг (допомоги), а також можливість компенсації моральної шкоди.

За договором страхування відшкодовуються витрати, пов'язані зі спричиненням шкоди життю та здоров'ю пацієнтів, а саме:

  • витрати на лікування, протезування, реабілітацію, санаторно-курортне лікування;
  • втрачений потерпілим дохід, неотриманий із-за втрати працездатності заробіток;
  • виплати у зв'язку із смертю годувальника;
  • витрати на поховання;
  • витрати на компенсацію моральної шкоди.

Кого краще застрахувати – медичну організацію чи її персонал?

Більшість страхових компаній пропонують страхування як самої медичної організації, так і її персоналу. Проте, найчастіше, медичній організації невигідно оплачувати тільки страховку своїх працівників, оскільки її власна відповідальність залишається незастрахованою.

Читайте також
Медичний кодекс України

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (66) 049 65 96

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта