Заходи:

Вебінар "Ліцензійні аспекти медичної практики під час пандемії COVID-19"    

30 квітня 2020 року

Новини:

Нові організаційно-правові документи для забезпечення медичної практики 

Знову у продажу комплекти та окремі документи 

main page letter map search rusukreng
Співробітники та асоційовані партнери

 

   

 

 Замовити консультацію

 

 

 

Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Сергій Антонов

 Антонов Сергей Владимирович - директор и основатель Центра медицинского права

Сергій Володимирович Антонов - директор і засновник Центру медичного та репродуктивного права, адвокат, медіатор, аудитор з якості послуг. 

Має 18-річний досвід юридичної практики в таких сферах як медичне, репродуктивне, цивільне, сімейне, міжнародне сімейне, трудове, господарське і корпоративне право, нерухомість і будівництво, інтелектуальна власність, криміналістичні експертизи.

Один з провідних в Україні спеціалістів у галузі медичного та репродуктивного права. 

Починав свою юридичну кар'єру з посади юрисконсульта в медичних установах, де мав можливість ознайомитися з особливостями їх роботи, структурою і організацією управління персоналом.

Здобув три освіти: юридичну, медичну та експертну (експерт-криміналіст).

У 2009 році пройшов курс підвищення кваліфікації для юристів за спеціальністю «Medical Law» в School of Law University of Edinburgh (Великобританія).

У 2012 році пройшов повний курс навчання та отримав сертифікат медіатора на базі Українського центра медіації (Києво-Могилянська академія, курс акредитований CEDR, Лондон, Великобританія). 

Член Всесвітньої асоціації медичного права (World Association for Medical Law) з 2006 року.
 
Член Асоціації публічного медичного права (Public Health Law Association) з 2006 року.
 
Має свідоцтво на право заняття адвокатською практикою в Україні з 2004 року. Сьогодні Сергія Антонова вважають провідним адвокатом, який спеціалізується у галузі медичного, фармацевтичного, репродуктивного права, а також у галузях цівільного, сімейного, господарського, корпоратівного, податкового, інтелектуального права, в Україні та країнах СНД.

Успішно представляв інтереси клієнтів в цивільних справах щодо відшкодування збитку здоров'ю, що заподіяний невдалим медичним втручанням, щодо захисту прав пацієнтів, в кримінальних справах про притягання медичних працівників до кримінальної відповідальності за статтями 138, (Незаконна лікувальна діяльність), 139 (Ненадання допомоги хворому медичним працівником), 140 (Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником), 143 (Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини), 202 (Порушення порядку заняття господарською і банківською діяльністю) Кримінального кодексу України.

З найбільш відомих судових процесів слід виділити:

2002 рік: виграв справу (на боці відповідача) про стягнення з українсько-американської стоматологічної клініки моральної і матеріальної шкоди в розмірі 1 млн. грн.

2004 рік: виграв справу (на боці відповідача) про стягнення з клініки пластичної хірургії моральної шкоди за спричинення шкоди здоров'ю у розмірі 500 тис. грн.

2005 рік: виграв справу (на боці відповідача) про стягнення з районної поліклініки м. Київ морального шкоди за ненадання пацієнту медичної інформації. Сума позову - 150 тис. грн.

2005 рік: виграв справу (на боці позивача - індійської фармацевтичної компанії) про визнання права власності на знак для товарів і послуг і компенсації збитків.

2007 рік: виграв справу (на боці відповідача) про стягнення з лікаря-стоматолога приватної практики моральної і матеріальної шкоди, заподіяної послугами неналежної якості у розмірі 400 тис. грн.

2008 рік: виграв справу (на боці позивача) про компенсацію приватному медичному закладу витрат, понесених у зв'язку з врятуванням життя і здоров'я дитини, що постраждала в результаті Червоноградської трагедії (справа «Армагеддон»).

2010 рік: виграв справу (на боці відповідача - Банку пуповинної крові) про компенсацію шкоди, заподіянної у наслідок неякісного надання послуг із збору та зберігання пуповинної крові та виплату компенсації у розмірі 2 млн. 100 тис. грн.  

2011 рік: виграв справу (на боці позивача  -  одного зі співзасновників компанії) про визнання права на об' єкт інтелектуальної власності (торгівельну марку), що використовується для надання медичних послуг мережею медичних закладів.

2014 рік: виграв справу (на боці позивача - пацієнта) про компенсацію шкоди після невдалої операції та зобов'язання медичного закладу безоплатно встановити ортопедичний протез.  

Одночасно з адвокатською практикою, активно займається науковою діяльністю: з 2002 роеку є старшим науковим співробітником Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук. При написанні кандидатській дисертації на тему «Цивільно-правова відповідальність за спричинення шкоди здоров'ю при наданні платних медичних послуг» використовував матеріали, зібрані під час стажування в Швеції і Данії.

Сергій продовжує у якості позаштатного консультанта наукові дослідження з питань правового регулювання репродуктивної медицини у Дослідницькому центрі Університету Нового Південного Уєльсу (м. Сідней, Австралія). 

Автор близько 200 наукових та науково-популярних статей з питань правового та організаційного забезпечення діяльності у сфері медицини, захисту прав пацієнтів, сурогатного материнства, страхування професійної відповідальності медичних працівників, медіації тощо. Член редколегії і постійний автор журналів «Управління закладом охорони здоров'я», «Сучасна ортодонтія», «З турботою про жінку», «З турботою про дитину», «Hand & nails», «Les Nouvelles Estetiques Україна».

Багато років Сергій Антонов був головним редактором журналу "МЕДИЧНА ПРАКТИКА: організаційні та правові аспекти"  - популярного бізнес-видання та власніків та керівників медичного бізнесу.  

Розробив цикл (понад 30) спеціалізованих семінарів і тренінгів з питань правового забезпечення медичної практики і салонного бізнесу. Як лектор та тренер провів понад 500 семінарів і тренінгів.

Викладає два спеціалізовані курси «Законодавче регулювання охорони здоров'я» і «Управління взаємовідносинами з пацієнтом: юридичні та етичні питання» в програмі МВА «Сучасній менеджмент в охороні здоров'я» (МІМ-Київ).

У серпні 2006 року офіційно представляв Україну на 16-му Всесвітньому конгресі з медичного права в м. Тулуза (Франція).

Автор більше десяти законопроектів у сфері охорони здоров'я, постійнно приймає участь у работі Рабочих груп, створених при МОЗ України, Держпідприємництва Україны, Комітетів ВР України. Сергій Антонов декілько років був членом Громадської ради при МОЗ України.

Був експертом з питань охорони здоров'я проекту Агенції США з межнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна» (2010-2013 рр.).

У квітневому номері за 2011 рік авторитетного міжнародного журналу Forbes (українська версія видання) Сергія Антонова визнано одним із найвідомих в Україні адвокатів із "медичних справ". 

У жовтні 2011 року Сергій Антонов став Президентом Асоціації «Всеукраїнська фундація компаній з організаційно-правого забезпечення програм допоміжних репродуктивних технологій» , яка презентує  та захищає інтереси агенцій та юридичних компаній, що забезпечують репродуктивні програми із застосуванням методів допоміжних репродуктивних технологій.

У 2013 році Сергій Антонов став Президентом Громадської спілки "Всеукраїнське об'еднання "ЗАХИЩЕНА МЕДИЦИНА", яка займається захистом прав та інтересів суб'єктів правовідносин у сфері медичної діяльності.  

З квітня 2014 року Сергій Антонов є членом Науково-консультативної Ради Верховного Суду України.

У червні 2014 року пан Сергій отримав сертифікат аудитора з сертифікації якості за стандартом ISO серії 9001.

У листопаді 2016 року Сергій Антонов успішно закінчив навчання та отримав Магістра права (LLM) у престижному Університеті Нового Південного Уельсу (UNSW) в м. Сідней, Австралія. 

Пан Сергій закінчує дисертацію для отримання ступеню доктора права на тему "Правове регулювання застосування допоміжних репродуктивних технологій".

Спеціалізація: медичне, репродуктивне, цивільне, сімейне, міжнародне сімейне, кримінальне, трудове, господарське і корпоративне право, представлення інтересів в судах всіх інстанцій з «медичних справах», оскарження рішень МОЗ України про анулювання ліцензій на медичну практику, реєстрація і захист об'єктів інтелектуальної власності, легалізація і працевлаштування іноземних фахівців, медичний туризм, допоможні репродуктивні технологіїї та сурогатне материнство, а також медіація у сфері медицини, фармації, оздоровлення та індустрії краси.

Основні публікації з медичного права: 

E-mail: director@medlawcenter.com.ua  

Читайте також
Мирослава МельникОлександр КовальОксана Кушнір

ПП "Науково-експертний Центр медичного та репродуктивного права Сергія Антонова"

VERDYS Group International

Юридичні послуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (59) 441 86 15

info@verdyslaw.com.ua 

Кореспонденція в Україні:  вул. М. Берлінського, 25А, кв. 38, 04060, м. Київ

 

Проект координує VERDYS Consulting s.r.o. (Чеська Республика) 

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медичного та репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Усі права захіщено.
Разработка сайта