Мероприятия:

Вебинар  "Лицензионные аспекты медицинской практики во время пандемии COVID-19" 
 

30 апреля 2020 года

Новости:

Новые организационно-правовые документы для обеспечения медпрактики 

Снова в продаже комплекты и отдельные документы 

main page letter map search rusukreng
Ответы на вопросы

 

 

Заказать консультацию

 

 

 Международное агентство по сопровождению вспомогательных репродуктивных технологий

Наш МВА-партнер

Ответы на вопросы

Задать вопрос:
Имя*:
E-mail*:
Вопрос*:
Ответы на некоторые Ваши вопросы:

Наш медичний заклад придбав комп’ютерну програму, яка надає можливість заповнювати статистичні форми медичної документації в електронному вигляді. Чи можна нам тепер не вести медичну документацію на паперових носіях?

Чинне законодавство України, зокрема п. 4.1. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених наказом МОЗ України від 02.02.2011 р. за № 49, передбачає ведення медичної документації відповідно до затверджених наказами МОЗ України статистичних форм та інструкцій щодо їх заповнення. Такі форми затверджені МОЗ України та повинні обов’язково використовуватися всіма ліцензіатами згідно із наказом МОЗ України № 110 від 14.02.2012 р. Крім того, слід також ...

Якщо керівник закладу охорони здоров’я виявив професійну невідповідність лікаря займаній посаді, порушення нормативів лікування, затверджених МОЗ України, чи може він поставити питання про зниження рівня кваліфікаційної категорії цього лікаря? Якщо так, то яким чином це можна зробити?

Так, це право у керівників закладів охорони здоров’я є та воно передбачене положенням „Про порядок проведення атестації лікарів”, затвердженим наказом МОЗ України „Про подальше удосконалення атестації лікарів” від 19 грудня 1997 року за № 359 (далі за текстом Положення). Пунктом 1.11. цього Положення передбачено, що у разі виявлення істотних недоліків у роботі лікаря керівник органу чи закладу охорони здоров’я може направити подання в атестаційну комісію про зняття кваліфікаційної ...

Чи повинен лікувально-профілактичний заклад (районна лікарня) сплачувати моральну шкоду пацієнту, якщо лікар надав медичну допомогу за заявою та на прохання пацієнта, перебуваючи в щорічній профспілковій відпустці?

Зобов’язання з виплати будь-яких компенсації (у т.ч. моральної шкоди) потерпілим від невдалих медичних втручань пацієнтам (їх родичам) виникають у лікувально-профілактичних закладів на підставі рішення суду, або домовленостей сторін (мирова угода з позивачем, угода з пацієнтом тощо). При прийнятті рішення суд встановлює всі суттєві обставини справи, зокрема, хто саме був надавачем медичної допомоги – заклад через найнятого працівника, який виконував свої трудові (службові) ...

Хто і як узгоджує з пацієнтом дозвіл на доступ до його конфіденційної інформації? Кому адміністрація лікарні зобов’язана надати ці документи по письмовому запиту? Хто доставляє ці документи до запитувача та повертає назад у лікувальний заклад? Чи дозволяється видача документів або витягів з них за запитами адвокатів, суду на руки зацікавленим сторонам? В які терміни користувачі зобов’язані повернути документи до медичного закладу чи в архів?

Чинним законодавством не передбачено необхідності узгодження з пацієнтом доступу до інформації, яка стосується його особистості (стан здоров’я, результати медичних обстежень, методи лікування тощо) та є конфіденційною. Обмежений доступ до такої інформації визначений Законами України „Про інформацію”, „Основами законодавства України про охорону здоров’я”, „Про звернення громадян”, Цивільним та Кримінальним кодексами України тощо. Положення цих нормативних актів визначають обмежений ...

Хто має право на вилучення медичних документів (історія хвороби, медична карта амбулаторного хворого тощо)? Порядок та документальне оформлення вилучення цих документів.

Потрібно розрізняти процедуру вилучення та ознайомлення з оригіналами (копіями) медичних документів. 

Вилучати оригінали медичної документації, зокрема, історію хвороби можуть лише співробітники правоохоронних органів (МВС, прокуратура).

Співробітники прокуратури, відповідно до положень ст. 8 та 20 Закону України "Про прокуратуру", мають вимагати оригінали документів, у т.ч. медичних на ознайомлення. 

Вилучення медичної документації співробітниками ...

1  2  3  

ЧП "Научно-экспертный Центр медицинского и репродуктивного права Сергея Антонова" 

VERDYS Group International

Юридические услуги: VERDYS Law Ukraine  

Тел:+380 (50) 441 86 15

 info@verdyslaw.com.ua 

Корреспонденция в Украине:  ул. М. Берлинского, 25А, кв. 38, 04060, г. Киев

 

Проект координирует VERDYS Consulting s.r.o. (Чешская Республика)

info@verdys.cz

verdys.com.ua
© Центр медицинского и репродуктивного права.
VERDYS Group International, 2006 - 2019. Все права защищены.
Разработка сайта